Slovo architekta

Ing. arch. Petr Marek

společnost de.fakto CZ, s.r.o.

www.defakto.cz

Slovo architekta

Ing. arch. Petr Marek

společnost de.fakto CZ, s.r.o.

www.defakto.cz

Linea Pura představuje inovativní koncept bydlení ve vícepodlažní městské zástavbě s výhodami komfortu, který nabízí bydlení v individuálním domě na vlastní zahradě. Umožňuje ve všech patrech přímý přístup autem na terasu vašeho bytu, který je chráněn rozsáhlými terasami se zelení k relaxaci a venkovním aktivitám a poskytuje maximální vizuální kontakt s okolím.

Atraktivní lokalita v městském prostředí Prahy 7 v těsné blízkosti řeky Vltavy, nábřežní zeleně a parku v ulici Tusarově nabízí spojení přírodního a městského prostředí. Stavba se doplněním rozsáhlé proluky v blokové zástavbě hlavní holešovické ulice Komunardů nachází v pozici vstupní brány do Holešovic.

Její jednotná, ale diferenciovaná architektonická forma regeneruje uliční profil nábřežního vyústění ulice Komunardů.

Architekturu objektu formují rozsáhlé předsazené terasy před byty, sloužící relaxaci, ochraně před hlukem z ulice a evokující pocit bydlení ve vlastní vile. Všechny obytné místnosti jsou propojeny s ozeleněnými terasami posuvnými francouzskými okny. Věže autovýtahů umožňují příjezd autem až na vlastní terasu, kde jsou vyhrazené plochy stání, které mohou sloužit i k dalším aktivitám díky primárnímu parkování v podzemním podlaží. Vstupy do vybraných bytů jsou řešeny přes zimní zahrady, které lze propojit s terasami otevřením prosklených stěn. Skrz francouzská okna a celoskleněná zábradlí teras je zajištěn maximální a přitom pozvolný kontakt interiéru s exteriérem.

Důraz na maximální komfort a variabilitu ve tvorbě vnitřního prostředí v bytech je realizován sálavým vytápěním a chlazením kapilárními stropy, rekuperačním větráním a venkovními roletami.

Pro veřejnost i rezidenty nabízí stavba komerční služby a obchody v parteru a veřejný park ve vnitrobloku, propojený pasážemi s ulicemi Komunardů a Jateční. Ozeleněný vnitroblok tak z pohledu chodce přirozeně propojuje nábřežní zeleň s parkem v ulici Tusarova. Atraktivní střešní zahrady spodních bytů na střeše přízemí, rozšířeného do vnitrobloku, vytvářejí přechod mezi parkem na terénu ve vnitrobloku a ozeleněnými terasami bytů v patrech.

Linea Pura je navržena jako oáza v městském prostředí, jako loď s mnoha palubami plavící se městem.

Nastupte si.